LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Osiem dni, żeby się lepiej przyzwyczaić do zdrowszego stylu życia. 8 dni na dobry rozruch, a co roku powtórka. Kto próbował różnych diet, wie, że nie jest łatwo trzymać się reżimu zaleconego przez fachowca. Ja sam się na tym za wiele nie znam, bo jak widać moje ulubione danie to jedzenie i póki co tego się trzymam J Ale różne rzeczy się słyszało…

W każdym razie dieta Eucharystyczna na pewno dobrze służy naszemu zdrowiu duchowemu. A do tego posiada pewne podobieństwa do zwykłych diet i związanych z nim zaleceń zdrowego stylu życia. Proszę bardzo! Najpierw zdrowe pożywienie o odpowiedniej liczbie kalorii – Eucharystia jest z pewnością zdrowa dla naszej duszy i niesie niepoliczalne zasoby łask, akurat tyle ich potrzebujemy. Następnie w oktawie mamy procesje, czyli zdrowy ruch; pieśni, które ćwiczą dusze i płuca. No i przeżywamy to wszystko we wspólnocie, która też potrafi być ogromnym wsparciem – i w doskonaleniu zdrowia, i w leczeniu się z nałogów.

Wiemy, jaką siłę mają grupy AA. Czy katolicy tworzą coś w rodzaju grupy AK (anonimowych katolików – przypadkowa zbieżność z innym znaczeniem skrótu: swoi niech się uśmiechną, obcy niech nie wariują, to przypadek). Jesteśmy katolikami, ale jest w nas też coś anonimowego – to serce wciąż niespokojne, dusza upaprana, pragnienia nie najlepsze. Kryjemy trochę swoje słabości, ale też pamiętajmy, że z nich też płynie moc (św. Paweł) – bo dzięki nim wiemy, jak bardzo potrzebujemy tego Chleba i Wina, które są materialnym pomostem między naszą marnością i Boską doskonałością.

Mówimy, że Eucharystia to Chleb Aniołów. Bardzo pięknie, ale aniołowie są duchami i tego – jak i żadnego – Chleba spożywać nie mogą. Mogą go jedynie adorować. My możemy go jeść – psalm powiada, że jesteśmy niewiele mniejsi od aniołów, a tutaj proszę bardzo: od tej strony jesteśmy od nich lepsi. Oni na pewno lepiej adorują, a my za to możemy spożywać. Jak będziemy się trzymać razem, nikt nam nie podskoczy! 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież