LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

"Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. […] znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce".

Tak przywykliśmy do tej przypowieści, że nasz już dawno przestała zaskakiwać.
Przecież Jezus jest Bogiem, Słowem, przez które wszystko się stało i bez którego nic się nie stało, co się stało. Jest Twórcą świata, owczarni, zagrody, pastwiska i wilka. Może wynosić na wyżyny i strącać do otchłani, może dawać istnienie i je odbierać. Ma swoje owce i zależy Mu na nich. Pojawia się wilk. Cóż to za problem dla Wszechmocnego? Był wilk, nie ma wilka, albo: był tu, a zaraz jest gdzieś, nie wiadomo gdzie. Po problemie. A jednak Jezus staje się Pasterzem, który oddaje życie swoje za owce. Dlaczego?

My tak chętnie stawiamy inne pytania, do samego Boga byśmy z tymi pytaniami biegli, krzyczeli na Niego: dlaczego jest zło na świecie, dlaczego cierpienia, bieda, dlaczego to, tamto, owamto? To bez wątpienia są ważne pytania, ale jak kiedyś św. Augustyn mówił o porządku w miłowaniu, można by też mówić o porządku w pytaniu. Bo pytania też dobitnie świadczą o tym, co dla nas najważniejsze. Pytajmy zatem najpierw, dlaczego Jezus jest Pasterzem, który nie tylko zna swoje owce, prowadzi je nad wody i na łąki, chroni przed wilkami, ale też oddaje za nie swoje życie.
Zanim zrozumiemy odpowiedź, już samo to pytanie tak wiele może zmienić w naszym życiu, w przeżywaniu losu swojego i świata całego. Z zrozumieniu, czym jest prawdziwe dobro i zło, i ocalenie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież